YmpäristöAgron yhteystiedot

YmpäristöAgro-hanke
hankevastaava Taimi Mahosenaho, 040 551 7807, taimi.mahosenaho(at)maajakotitalousnaiset.fi tai taimi.mahosenaho(at)proagria.fi

Maiseman- ja luonnon-hoito, erityistuet
maiseman- ja luonnonhoidon asiantuntija Maarit Satomaa,040 566 7924, maarit.satomaa(at)maajakotitalousnaiset.fi
projektisuunnittelija Kalle Hellström, 043 825 5253, kalle.hellstrom@maajakotitalousnaiset.fi

Eläinten hyvinvointi
kotieläinagronomi Virpi Huotari, 0400 786 933, virpi.huotari(at)proagria.fi

Luonnonmukainen tuotanto
luomuneuvonnan vastaava Olli Valtonen,040 735 5519,olli.valtonen(at)proagria.fi ja  Anna-Leena Vierimaa 0400 138 733, anna-leena.vierimaa(at)proagria.fi

Ympäristötuen mukainen viljely
Kasvinviljelyneuvonnan asiantuntija ja ympäristöpalveluryhmän koordinoinnista vastaava Risto Jokela,0400 285 294, risto.jokela(at)proagria.fi

Lähiruoka: 
elintarvike- ja yritysasiantuntija, Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen(at)maajakotitalousnaiset.fi
ruoka- ja kotitalousasiantuntija, Kaisa Myllykangas, 0400 399 865, kaisa.myllykangas(at)maajakotitalousnaiset.fi

Maatalousmaankäytön uudet näkökulmat: 
Kartoittaja Mikko Marjomaa, 040 5798529, mikko.marjomaa(at) maanmittauslaitos.fi ja Tilusjärjestelypäällikkö Visa Korhonen, 0400 694 373, visa.korhonen(at)maanmittauslaitos.fi

Tuki-infot: 
Anna-Leena Vierimaa, 0400 138 733, anna-leena.vierimaa(at)proagria.fi