Palvelut ja tapahtumat koronavirusepidemian aikana
20.03.2020Koronavirustilanteen aikana suosimme asiakaspalvelussamme etäpalveluja ja -yhteyksiä. Teemme toistaiseksi tilakäyntejä, mutta hoidamme etäyhteyksien avulla ne asiat, jotka eivät välttämättä edellytä tilakäyntiä. Etäpalavereissa käytämme Microsoftin Teams -työkalua. ProAgrian valtakunnallisilta sivuilta löydät lisää tietoa etäosallistumisesta ja Teamsin käyttöohjeemme.
Etätyöskentelyyn ja nettipalavereina toteutettaviin asiakastapaamisiin meillä on olemassa hyvät valmiudet ja käytännöt. Asiantuntijamme neuvovat ja opastavat tarvittaessa, joten ota rohkeasti yhteyttä! ProAgria Oulun yhteystiedot löytyy klikkaamalla tästä.
Tapahtumia ja koulutuksia järjestetään mahdollisuuksien mukaan etäyhteyksien kautta tai niitä siirretään toiseen ajankohtaan. Ajankohtaiset tiedot tapahtumien järjestelyistä löytyvät tapahtumakalenteristamme.
Tärkeitä ohjeistuksia maatiloille koronavirustilanteesta:
-
ETT:n ohjeistus koronavirustartunnan varalta tuotantoeläintiloille
-
Melan ohjeistus lomittaja-asioissa on täällä
-
MTK:n podcast Maaltavastaajat nro 45 CoronaQ&A
Vakuutusyhtiöiltä saa tarkempaa tietoa korvausasioista esimerkiksi karanteenin aikaisesta lomituksesta.