• proagriaoulu.fi » Tietoa meistä » ProAgria Oulun maitotilavaliokunta
  • ProAgria Oulun maitotilavaliokunta 2022

    Puheenjohtaja: Jaana Niskanen, Pyhäjärvi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@gmail.com
    (Heikki Rintala, Haapajärvi, 0407668563, heikki.rintala@hotmail.com)
    Varapuheenjohtaja: Juho Hyry, Ii, 040 847 4596, juhoohyry@gmail.com
    (Leea Sangi, Liminka, 050 371 5528, sangileea@gmail.com)
    Sari Salmu, Merijärvi, 040 719 3467, sari.salmu@gmail.com
    (Asko Alatalo, Alavieska, 0505376630, asko.alatalo@kotinet.com)
    Johannes Turpeinen, Taivalkoski, 0405151962, johturpe@gmail.com
    (Hemmo Turpeinen, Taivalkoski, 044 542 5321, hemmotur@gmail.com)
    Sirpa Jurmu, Pudasjärvi, 0407498567, sirpa.jurmu@dnainternet.net
    (Ari Polojärvi, Kuusamo, 040 533 2450, tervakanto1904@gmail.com)
    Satu Niiranen, Siikalatva, 045 638 8575, kangasniiranen@gmail.com
    (Suvi Väisänen, Utajärvi, 0440 196 667, suvi@aholanmaito.fi)

    Valio-ryhmän meijerit:
    Marko Puhto, Haapavesi, 050 384 2676, marko.puhto(at)valio.fi
    (Pekka Petäjäsuvanto, 050 398 1062, pekka.petajasuvanto@valio.fi)

    Arla Suomi -yhteistyömeijerit:
    Sanna Marjala, Raahe, 044 580 4901, s.marjala@luukku.com
    Esa Kojo, esa.kojo@saunalahti.fi

    Arla Pohjois-Suomi
    Tuija Linjakumpu, 050 562 1876, tuija.linjakumpu@arlafoods.com

    Kuusamon Osuusmeijeri:
    Jouni Määttä, 050 531 3931, jouni.maatta@kuusamonosm.fi

    Faba:
    Antti Juntunen, Oulu, 0400 614 092, antti.juntunen@faba.fi
    (Aimo Manelius, 040 311 5202, aimo.manelius@faba.fi)

    Pohjois-Pohjanmaan Lypsykarjakerho:
    Jaana Niskanen, Pyhäsalmi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@pp.inet.fi
    (Anna Kurkinen, Raahe)

    A-tuottajat:
    Janne Kiljala, 040 179 3229, janne.kiljala@atria.fi
    (Jaakko Leiviskä, jaakko.leiviska@atria.fi)

    Asiantuntijajäsenet:
    ELL Riikka Lakotieva, Oulu, riikka.lakotieva@ouka.fi
    (ELL Noora Stoor)

    ProAgria Oulun henkilökunnan edustaja:
    Sauli Kärenlampi, 0400 412 659, sauli.karenlampi@proagria.fi

    Sihteeri:
    Virva Hallivuori, Oulu, 0400 953 623, virva.hallivuori@proagria.fi

    Lisätiedot: ProAgria Oulun kotieläintuotannon asiantuntijat