• proagriaoulu.fi » Tietoa meistä » ProAgria Oulun maitotilavaliokunta
  • ProAgria Oulun maitotilavaliokunta 2017

    Sari Salmu, Merijärvi, 040 719 3467, sari.salmu@suomi24.fi
    (Juho Hyry, Ii, 040 847 4596, juhoohyry@gmail.com)
    Jaana Niskanen, Pyhäjärvi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@gmail.com
    (Liisa Myllylä, Haapajärvi, 040 847 7375, liisa.myllyla@hotmail.com)
    Hemmo Turpeinen, Taivalkoski, 044 542 5321, hemmotur@gmail.com
    (Pirkko Soronen, Taivalkoski, 040 541 8305, pirkko.soronen@suomi24.fi)
    Ari Polojärvi, Kuusamo, 040 533 2450, reija65@netti.fi
    (Armi Kellolampi, Pudasjärvi, 045 122 2594, armi.kellolampi@wippies.fi)
    Jukka Ojantakanen, Siikalatva, 040 738 4375, ojantakanen@hotmail.com
    (Suvi Väisänen, Utajärvi, 0440 196 667, suvi@aholanmaito.fi)
    Riitta-Liisa Säikkälä, Lumijoki, 0400 192 132, rlsaikkala@gmail.com
    (Leea Sangi, Liminka, 050 371 5528, lsangi@mail.suomi.net)

    Valio-ryhmän meijerit:
    Marko Puhto, Haapavesi, 050 384 2676, marko.puhto(at)valio.fi

    Arla Suomi -yhteistyömeijerit:
    Taina Röyttä, Oulainen, (08) 474 071, taina.roytta@kotinet.com
    (Sanna Marjala, Raahe, 044 580 4901, s.marjala@luukku.com)
    Jouko Lifländer, Oulu, jouko.liflander@arlafoods.com)

    Kuusamon Osuusmeijeri:
    Tia Lämsä, Kuusamo, 050 531 3931 (äitiyslomalla)
    Anne Sarajärvi, 050 531 3931, anne.sarajarvi@kuusamonosm.fi

    Faba:
    Antti Juntunen, Oulu, 0400 614 092, antti.juntunen@faba.fi
    (Minna Rintamäki, Kannus,0400 888 193, minna.rintamaki@faba.fi)

    Pohjois-Pohjanmaan Lypsykarjakerho:
    Jaana Niskanen, Pyhäsalmi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@pp.inet.fi
    (Anna Kurkinen, Vihanti)

    A-tuottajat:
    Pertti Karjalainen, Paltamo, 0400 280 292, pertti.karjalainen@atria.fi

    Asiantuntijajäsenet:
    ELL Jarkko Oksanen, Oulu, 050 388 6833, jarkko.oksanen@sell.fimnet.fi
    (ELL Riikka Lakotieva, Oulu, riikka.lakotieva@sell.fimnet.fi)

    Sihteeri:
    Virpi Huotari, Oulu, 0400 786 933, virpi.huotari@proagria.fi

    Lisätiedot: ProAgria Oulun kotieläintuotannon asiantuntijat

    MaitoManageri-hanke