• proagriaoulu.fi » Tietoa meistä » ProAgria Oulun maitotilavaliokunta
  • ProAgria Oulun maitotilavaliokunta 2017

    Sari Salmu, Merijärvi, 040 719 3467, sari.salmu@suomi24.fi
    (Asko Alatalo, Alavieska, 0505376630, asko.alatalo@kotinet.com)
    Jaana Niskanen, Pyhäjärvi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@gmail.com
    (Heikki Rintala, Haapajärvi, 0407668563, heikki.rintala@hotmail.com)
    Pirkko Soronen, Taivalkoski, 040 541 8305, pirkko.soronen@suomi24.fi
    (Hemmo Turpeinen, Taivalkoski, 044 542 5321, hemmotur@gmail.com)
    Ari Polojärvi, Kuusamo, 040 533 2450, reija65@netti.fi
    (Armi Kellolampi, Pudasjärvi, 045 122 2594, armi.kellolampi@wippies.fi)
    Juho Hyry, Ii, 040 847 4596, juhoohyry@gmail.com
    (Leea Sangi, Liminka, 050 371 5528, lsangi@mail.suomi.net)
    Jukka Ojantakanen, Siikalatva, 040 738 4375, ojantakanen@hotmail.com
    (Suvi Väisänen, Utajärvi, 0440 196 667, suvi@aholanmaito.fi)

    Valio-ryhmän meijerit:
    Marko Puhto, Haapavesi, 050 384 2676, marko.puhto(at)valio.fi

    Arla Suomi -yhteistyömeijerit:
    Sanna Marjala, Raahe, 044 580 4901, s.marjala@luukku.com
    (Taina Röyttä, Oulainen, (08) 474 071, taina.roytta@kotinet.com)
    Tuija Linjakumpu, 050 562 1876, tuija.linjakumpu@arlafoods.com

    Kuusamon Osuusmeijeri:
    Jouni Määttä, 050 531 3931, jouni.maatta@kuusamonosm.fi

    Faba:
    Antti Juntunen, Oulu, 0400 614 092, antti.juntunen@faba.fi
    (Aimo Manelius, 040 311 5202, aimo.manelius@faba.fi)

    Pohjois-Pohjanmaan Lypsykarjakerho:
    Jaana Niskanen, Pyhäsalmi, 050 493 7953, jmikko.niskanen@pp.inet.fi
    (Anna Kurkinen, Vihanti)

    A-tuottajat:
    Janne Kiljala, 040 179 3229, janne.kiljala@atria.fi

    Asiantuntijajäsenet:
    ELL Riikka Lakotieva, Oulu, riikka.lakotieva@ouka.fi

    Sihteeri:
    Virpi Huotari, Oulu, 0400 786 933, virpi.huotari@proagria.fi

    Lisätiedot: ProAgria Oulun kotieläintuotannon asiantuntijat

    MaitoManageri-hanke