• proagriaoulu.fi » Jäsenyys » Jäsenyhdistykset
  • ProAgria Oulun jäsenyhdistyksiä

    Alatemmeksen maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Annikki Salmela, 040 741 2168, annikki.salmela(at)suomi24.fi
    sihteeri Tarja Taipaleenmäki, 045 631 1629, tarja.taipaleenmaki(at)luukku.com

    Alavieskan maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Raija Jutila, 0440 758 872, raija.jutila(at)suomi24.fi
    sihteeri Anneli Takkunen, 040 766 8311, anneli.takkunen@kotinet.com

    Asmuntin maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Irja Säkkinen, 040 552 3643, irja.sakkinen(at)oulunkaari.com
    sihteeri Oili Vähäkuopus, 040 716 3012

    Autiorannan maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Teija Maijala, 040 931 5108, teija.maijala(at)luukku.com
    sihteeri Raili Holopainen, 040 486 3312, raili.holopainen(at)tiivi.fi

    Haapaveden maamiesseura
    puheenjohtaja Esko Jääskelä, (08) 452 476
    sihteeri Lea Honkala, 044 362 8726, lea.honkala(at)kotinet.com

    Haikaran maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Pekka Vähäsöyrinki, 040 744 5160, pekka.vahasoyrinki(at)rklvahasoyrinki.fi
    sihteeri Kirsi Mäkinen, 040 719 3458, joohanna80(at)suomi24.fi
    www.haikapera.fi

    Haukiputaan maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Paula Ojala, 044 542 1038, ojapau(at)gmail.com
    sihteeri Kaisu Jokela 040 702 4085, kaisuj85(at)gmail.com

    Heinijärven maamieseura
    puheenjohtaja Hanna Luukinen, 045 679 1104, hannaluukinen(at)heinijarvi.net
    sihteeri Ritva Saarnio, 040 543 6061, ritva.saarnio(at)luukku.com

    Hetejärven maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Jouko Niva, 0400 194 096, jouko.niva(at)mail.suomi.net
    sihteeri Kuurola Helena, 040 564 7437, helena.kuurola(at)gmail.com

    Honkaranta-Käpylä maa-ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Kaarina Kärki, 040 769 0613, kaarina.karki(at)kotinet.com
    sihteeri Annikki Vinkki, 0400 284 927, annikki.vinkki(at)kotinet.com

    Jokela-Pattijoki kyläseura ry
    puheenjohtaja Ilkka Haukipuro, 040 523 2982, ilkkhp(at)gmail.com
    sihteeri Kalevi Huhtala, 0400 588 646, huhtala.kalevi(at)gmail.com

    Jokikylän maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Elina Hellén, 0400 246 363, elina_malila(at)hotmail.com
    sihteeri Piia Sirviö-Lukkarinen, 040 550 7080, piia.lukkarinen(at)suomi24.fi

    Kantokylän maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Pekka Rauhala, 044 548 3698
    sihteeri Jaana Sadinmäki, 050 575 2017, jaana.sadinmaki(at)ylivieska.fi

    Kempeleen maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Päivi Männikkö, 041 502 7516, ptmannikko(at)gmail.com
    sihteeri Merja Juvani, 050 525 8871, merja.juvani(at)kolumbus.fi

    Kestilän kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Pirjo Hyvärinen, 040 414 8436
    sihteeri Anna-Maija Keihäskoski, 040 028 6438

    Kontion maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Anni Mattila 050 555 9472, anni.mattila@luukku.com
    sihteeri Maire Kanniainen, 040 511 0373, maikki.k(at)suomi24.fi

    Korpisen kyläseura ry
    puheenjohtaja Juha Ylitalo, 0400 907 547, juha.ylitalo(at)turve-jussit.fi
    sihteeri Liisa Törmänen, 050 561 8765, eeva.liisa.tormanen@gmail.com

    Korvenkylän maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Laura Palosaari, 040 180 2011, laura.palosaari(at)hotmail.com
    sihteeri Marjo-Leena Kärkkäinen, 040 700 1148, marjo-leena.karkkainen(at)luukku.com

    Kuusamon kirkonkylän maamiesseura
    puheenjohtaja Heikki Kilpelänaho, 040 528 4787, info(at)oivanginlomakartano.fi
    sihteeri Elsa Ollila, 050 527 8759

    Kuusamon kirkonkylän maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja ja sihteeri Kaisa Oikarinen, 0400 457 107, kaisa.oikarinen(at)kuusamo.fi
    sihteeri Elisabeth Karjalainen, 0500 589 407, elisabethkarjalainen43@gmail.com

    Kuusiratin maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Hilkka Kotila, 040 587 2489, hilkka.kotila(at)kotinet.com
    sihteeri Rauni Jaakola, 044 257 7434, rauni.jaakola(at)kotinet.com

    Kytökylän maamiesseuran naisosasto
    puheenjohtaja Teresa Majuri, 044 513 7747, teresa.majuri(at)gmail.com
    sihteeri Aija Minkkinen, 044 266 5773, aija.minkkinen(at)live.fi

    Kähtävän kyläyhdistys ry
    puheenjohtaja Tenho Marjakangas, 050 584 2639, tenho.marjakangas(at)topi-keittiot.fi
    sihteeri Ulla Mertaniemi-Hannus, 040 758 2922, ulla.mertaniemi-hannus(at)kotinet.com

    Kärsämäen maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Tarja Luonua, 050 535 0273, tarja.luonua(at)luukku.com
    sihteeri Auli Pietikäinen, 040 770 5914, auli.pietikainen(at)luukku.com

    Laitasaaren maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Martti Kokkonen, 0400 583 749, martti.s.kokkonen(at)suomi24.fi
    sihteeri Meeri Oksa, 040 588 4162, meeri.o(at)luukku.com

    Limingan Maaseutunaiset ry
    puheenjohtaja Marketta Keränen, 040 547 1348, martsu55(at)hotmail.com
    sihteeri Leea Sangi, 050 371 5528, lsangi(at)mail.suomi.net

    Livokas ry
    puheenjohtaja Vesa Salmela, 040-586 6470, vesa.salmela@isosyote.com
    sihteeri Anni-Inkeri Törmänen, 040 545 7162, anni-inkeri.tormanen(at)livo.fi

    Lumimetsän maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Marja Pirttijärvi, 044 513 0372, marja.pirttijarvi(at)oulaistenliikenne.fi
    sihteeri Kaisu Mikkelä, 050 536 5070, kaisu.mikkela(at)kotinet.com

    Luola-aavan maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Marjo Takalo, 0400 987 729, marjo.takalo(at)mail.suomi.net
    sihteeri Arja Honkamaa, 040 561 8422, arja.honkamaa(at)mail.suomi.net

    Maliskylän maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Pirkko Kangas, 040 536 1823
    sihteeri Maritta Vuorela, 040 837 3943, maritta.vuorela(at)kotinet.com

    Metsälän maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Timo Vähäkuopus, 0400 184 541, timo.vahakuopus(at)luukku.com
    sihteeri Katja Särkelä, 0400 677 156, katjatormanen(at)hotmail.com

    Möykkylän Kyläyhdistys ry

    puheenjohtaja Pekkala Riitta, 050 343 8302, riitta.pekkala(at)kotinet.com
    sihteeri Marja Pekkala, 040 519 8399, merja.m.pekkala(at)kotinet.com

    Niemelänkylän maamiesseuran naisosasto
    puheenjohtaja Pirkko Alahäivälä, 044 042 8764, pirkko.alahaivala(at)luukku.com
    sihteeri Riitta-Liisa Myllykangas, 0400 890 587, rlmyllykangas(at)omanetti.fi

    Nivalan kirkonkylän maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Ari Nukarinen, 040 523 3019
    sihteeri Raimo Rajamäki, 044 580 77(08), raimo.rajamaki(at)gmail.com

    Oulaisten maamiesseura ry
    puheenjohtaja Arvo Petäjäniemi
    sihteeri Markku Honganpuhto, 040 841 4637, markku.honganpuhto(at)kotinet.com

    Oulunsalon Kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Asta Alatalo, 040 558 4374, asta.alatalo(at)mail.suomi.net

    sihteeri Prokkola Anni, 050 3034380

    Parhalahden kyläyhdistys
    puheenjohtaja Toni Kippola, 044 596 3054, toni.kippola(at)rautalantila.fi
    sihteeri Kauko Kittilä, 0400 797 215, kauko.kittila(at)kotinet.com

    Pitkänkankaan maamiesseura ry
    puheenjohtaja Antti Karioja, 050 361 4418, antti.karioja(at)suomi24.fi
    sihteeri Matti Lievonen, 0400 429 458, matti.lievonen(at)gmail.com

    Piipsjärven maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Sanna Mäyrä, 040 551 7827, sanna.mayra(at)kotinet.com
    sihteeri Elina Törmikoski, 044 0472 391, elina.tormikoski(at)gmail.com

    Pudasjärven maa- ja kotitalousnaiset ry
    puheenjohtaja Anne Väyrynen, 041 506 0738, anne.vayrynen(at)pudasjarvi.fi
    sihteeri Tarja Paukkeri, 040 767 2198, tarja.paukkeri(at)pudasjarvi.fi

    Pyhäjoen maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Liisa Rantakokko, 0440 437018, liisarantakokko(at)suomi24.fi
    sihteeri Mirja Höglund, 0400 369 258, mirja.hoglund(at)kotinet.com

    Rantsilan maa- ja kotitalousseura ry
    puheenjohtaja Liisa Ojantakanen, 050 307 9824, liisaojantakanen(at)gmail.com
    sihteeri Rita Porkka, 040 827 4530, rita.porkka(at)gmail.com

    Revonlahden Ylipään maamiesseura ry
    puheenjohtaja Leo Kekkonen, 044 032 1991, leo.kekkonen(at)luukku.com
    sihteeri Markku Yrjänä, 0400 283 561, markku.yrjana(at)utanet.fi

    Siikajoen maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Anna-Maija Rahja, 0440-221559, annamaija.rahja(at)gmail.com
    sihteeri Anna Myllymäki 050-5488992, annarmyllymaki@gmail.com

    Taluskylän maamiesseura
    puheenjohtaja Jari Isotalus, 044 539 5221, jari.isotalus(at)alavieska.fi
    sihteeri Juha-Pekka Koutonen, 040 570 4742, juha.koutonen(at)hotmail.com

    Tavastkengän maa- ja kotitalousseura
    puheenjohtaja Matti Leiviskä, 040 754 4670, matti.leiviska(at)tavastkenka.fi
    sihteeri Tiina Mikkonen, 040 509 6101, tiina.a.mikkonen@gmail.com

    Temmeksen maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Anita Junttila, 040 593 1803, anita_junttila(at)luukku.com
    sihteeri Eila Korkala, 050 321 6862

    Terva-Oulun Maa- ja kotitalousnaiset ry
    puheenjohtaja Anne Kipinä, 0400 702 038, tervaoulunmkn(at)gmail.com
    sihteeri Kaisa Myllykangas, 040 708 7163, tervaoulunmkn(at)gmail.com

    Utajärven kk:n maa- ja kotitalousnaiset
    puheenjohtaja Eeva-Kaisa Karhu, 050 569 4773, kaisa.karhu80(at)gmail.com
    sihteeri Anne Marja Huotari, 050 3591018, huotariannemarja@gmail.com

    Vasaraperän kyläseura
    puheenjohtaja Seppo Linjakumpu, 0400 706 433

    Vihannin Maaseutuyhdistys ry
    puheenjohtaja Tuula Uusitalo, 0400 343 362, at.uusitalo(at)gmail.com
    sihteeri Tuula Lukkaroinen, 040-5619432, tuula.lukkaroinen(at)luukku.com

    Vuohtomäen pienviljelijäyhdistys ry
    puheenjohtaja Kauranen Sirkka-Liisa, 040 768 0063, sirkka13(at)hotmail.com
    sihteeri Maire Mykkänen, 040 770 9398, maire.mykkanen(at)gmail.com

    Vuotungin maamiesseura
    puheenjohtaja Reijo Palosaari, 0400 323 893, reijo.palosaari2(at)luukku.com
    sihteeri Marke Suorajärvi, 040 743 4167, markesuorajarvi(at)suomi24.fi

    Yppärin maa- ja kotitalousnaiset ry
    puheenjohtaja Helaakoski Jenna, 044 0537745, jenna.helaakoski(at)kotinet.com
    sihteeri Niemelä Päivi, 044 540 2742, p.niemela(at)kotinet.com

     

     


    Jäsenhakemuslomakkeita saa ProAgria Oulun neuvojilta ja Oulun toimistolta, puh. (08) 316 8611.

    Voit myös täyttää ja lähettää jäsenhakemuksen helposti täältä.